Zpravodaje 2017

9.10.2017

34. HODINOVKA
VÝSLEDKY

10.9.2017

ZÁVĚREČNÝ ZPRAVODAJ DRUŽSTVA MUŽŮ 2017

Milí atleti,

Sezóna 2017 je už minulostí a naposledy se připomínám se svým zpravodajem.Byli jsme 5. z osmi, i když poslední béčko Hradce snad ani nemůže počítat. Jezdili ve třech a na poslední kolo už ani nedorazili. Porazili jsme tedy Novou Paku a Svitavy a poměrně jasně jsme zaostali za 4. Trutnovem. Ale nehodnotím to jako propadák, prostě taková je nyní realita a před sezónou jsem ani nic jiného neočekával.

V družstvu se během čtyř kol představilo celkem 16 závodníků, na jednotlivá kola nás jelo 12, 12, 9 a 9. Bez absence byli Piskač, Češík, Sirový, Brožek, Douša a Jiroušek. Čtyři závodníci byli jen jednou a tři dvakrát. Samozřejmě, že každý rok věku a netrénování je znát a většina závodníků opět trochu výkonnostně poklesla. Výjimky byly dvě. Kladivář Michal Sirový, který po letech nečekaně ožil, házel za 40 m a dvakrát dokonce zvítězil. Dále Ondra Piskač, který v oštěpu zůstal jen těsně pod 50 m, ale i tak má jak osobní, tak oddílový rekord a vůbec poprvé v kariéře se mu podařilo jedno kolo vyhrát. V družstvu se objevila i některá nová jména. Filip Halámka, Adam Kvíz a Zdeněk Zástěra slušně zabodovali, škoda jen že nebyli vícekrát. Bodově se zatím nedařilo Marianu Jeníčkovi a Vojtovi Matrasovi, ale jejich čas může přijít příští rok.

Nejvíce bodoval Ondra Piskač, zajímavá je naprostá vyrovnanost trojice vrhačů Ješátka, Sirového a Brožka, za největší překvapení jsem asi považoval nečekané 2. místo na 1500 m v posledním kole naprostého nováčka Adama Kvíze. Běhy jsou totiž naší velkou bolestí. Adamových 9 bodů bylo jediným bodovým ziskem na 1500 m, delší běhy jsme dokonce ani jednou neobsadili! Na 800 m to taky nebyla žádná sláva a hodně jsme polevili i ve sprintech.

Naopak, hlavně díky Doušovi, jsme nejvíce bodů získali na 400 m překážek a díky dvojici Ješátko, Sirový zůstalo těsně v závěsu kladivo. Ani jednou jsme neobsadili ani tyč, ale tady nás to moc nebolí.

Takže tedy, co? Do 2. ligy jsme zase nepostoupili a v KP jsme se udrželi. Máme tedy právo příští rok startovat znovu. Půjdeme do toho? Jelikož se přece jen letos objevilo pár nových tváří, tak si myslím, že jo. A jednou třeba do ty ligy postoupíme. Jen většina z vás už u toho nebude. Přijdu vám to alespoň na hřbitov povědět.

S pozdravem

Zdeněk

27.6.2017

ZPRAVODAJ DRUŽSTVA č. 4

Ahoj atleti

Tři kola KP máme za sebou a před sebou již jen jedno. V tom 3. kole jsme nedopadli nejlépe. Sešlo se jen devět lidí, chybělo nám příliš mnoho závodníků a tak z toho bylo až 6. místo, nejhorší za posledních asi 15 let. Po mnoha letech nás porazila i Nová Paka. Sice jen o 5 bodů, ale ztratili jsme jeden hlavní bod. Nyní již nemůžeme být celkově lepší než pátí. No, snad to nakonec nebude až to 6. místo.

Vyzvednout musím opět dvojicí naši vítězů. Martin Douša již potřetí vyhrál běh na 400 m překážek a Michal Sirový podruhé za sebou zvítězil v kladivu a znovu výrazně přehodil 40 m. Velice se dařilo i Ondrovi Piskačovi, který byl 2. v oštěpu, ale zlepšil si osobní rekord, což v jeho případě znamená i nový rekord oddílový. Už jen půl metru mu chybí do padesátky.

Velmi platným byl i Filip Halámka, pro kterého to byly jeho druhé atletické závody. Dost bodoval také Zdeněk Zástěra, i když ten by zasloužil za to, že nenastoupil na start půlky. Zapomněl si nějak hlídat čas a startér si dovolil to pustit bez něj. A podle času by ty čtyři body na NP pravděpodobně udělal. No, je to nováček, tak zatím dostává jen podmínečný trest 25 ran na holou s odkladem na příštích 100 závodů. Nadějně se ukázal Marian Jeníček, který dosud nikdy nezávodil ani netrénoval. Na 100 m zatím nebodoval, ale potenciál má slušný, tak jde jen o to, jestli bude trénovat. Nové mladé závodníky potřebujeme jako sůl. Naše nedávné opory již mají svůj zenit za sebou a je jen otázkou času, jak dlouho ještě budou aspoň trochu trénovat a závodit. Ve vrzích se to dá ještě poměrně dlouho, ale v bězích se prostě výkonnost udržet nedá.

Nyní nastávají prázdniny a čas dovolených. Je dlouho světlo, tak je ideální čas na trénování. Proto běhejte, skákejte, házejte, makejte, dřete, abyste na 4. kolo byli silní a nadupaní. Uvidíme se tedy

Ve SVITAVÁCH V NEDĚLI 27. SRPNA.

Pojedeme auty, sraz pro ty, co jsou ze Slatiňan a okolí je v 7:29 na tradičním místě u školy. Ostatní přijedou sami na místo. Všichni mi zavčasu (ještě se připomenu) nahlásí své disciplíny. Poběží se 200 m, 10 km a štafeta 4 x 400 m.

Cíl pro poslední kolo je skončit ne lepším než 5. místě.

Srdečně vás zdraví a hezké léto přeje

Zdeněk


5.6.2017

ZPRAVODAJ DRUŽSTVA MUŽŮ Č. 3.

Máme za sebou 2. kolo, které přineslo trochu kuriózní výsledek.

Byli jsme opět 5. a získali jsem téměř stejně bodů jako v kole prvním (107 + 107,5). Právě ten půlbodík byl nesmírně důležitý, protože právě o něj jsme porazili Novou Paku, která měla silný závěr závodu. V posledních dvou disciplínách, oštěpu a štafetě udělala 28 bodů oproti našim 16.

Vytáhl se Ondra Piskač, který poprvé ve své dlouhé kariéře byl nejvíce bodujícím závodníkem družstva. Vítězství v jednotlivých disciplínách jsme měli dvě. Martin Douša zvítězil, stejně jako v 1. kole, na 400 m překážek. To se tak trochu čekalo, co se však nečekalo byl závěrečný hod kladiváře Michala Sirového, který po mnoha letech překonal 40 m a vůbec poprvé v této soutěži zvítězil. Ve Dvoře Králové je již nominován na titul osobnost roku. Přejme mu to, za to jak dře v tréninku si to zaslouží. V družstvu jsme také přivítali jednoho úplného nováčka. Filip Halámka je reprezentant v házení plastových talířů (po americku frisbee), ale ukázal, že to může daleko dotáhnout i v atletice – na 200 m i v dálce slušně bodoval. Ze závodu musel po první disciplíně ze zdravotních důvodů odstoupit Vojta Matras a tak si na svůj premiérový bod z KP bude muset ještě počkat.

Bohužel stále nemáme žádného běžce na delší tratě. Uvažuji, že dva z vás vylosuji a nasadím na 10 km. Nebo se někdo hlásí dobrovolně?

3. kolo se koná v neděli 25. 6. v Týništi nad Orlicí.

Přihlášky budu opět dělat v pátek 23. 6., tak si to promyslete a ozvěte se. Je to jedna z posledních možností na splnění limitu na MS. Zároveň mi řekněte, jak do Týniště pojedete a kdo může vzít auto.

Sraz budeme mít na tradičním místě u školy v 8 hodin.

Ze střídavých disciplín se poběží 100 m, 10 km a štafeta 4 x 100 m.

 


15.6.2017

ZPRAVODAJ DRUŽSTVA MUŽŮ 2.

Ahoj hoši

Tak máme za sebou 1. kolo v Chrudimi. Nedopadlo ani dobře ani špatně. Dopředu jsme věděli, že na přední příčky mít nebudeme a sestup do okresního přeboru nám snad také nehrozí. Na vítěznou Chrudim jsme ztratili 125,5 bodu, poslední Hradec Králové byl za námi 77 bodů. Mnohem silnější než minule je letos Trutnov a také Týniště, za které závodí dost závodníků z odhlášeného céčka Hvězdy. Konečné 5. místo berme jako odrazový můstek, ze kterého zkusíme v dalších kolech vyskočit trochu výše.

Jediné naše vítězství získal Martin Douša na 400 m překážek, 2. byl Jirka Ješátko v kladivu a 3. Pavel Brožek v kouli. Nejvíce bodů jsme získali na 400 m překážek – 24. Naopak vůbec nikoho jsme neměli na žádný skok (!) a již trochu tradičně na dva nejdelší běhy.

2. kolo je v neděli 4. 6. v Hradci Králové.

Ti, co pojedou ze Slatiňan budou mít sraz v 8 hodin na tradičním místě u, dnes již bývalé, spořitelny, takže budeme říkat u školy. Do pátku 2. 6. mi všichni nahlásíte své disciplíny, popř. se z kola omluvíte. Napište mně i to, kdo pojede sám přímo do HK a kdo ze Slatiňan může vzít auto.

Možná vám při přemýšlení pomůže, když vám napíši, jaké výkony byly potřeba na 1 bod, v závorce je počet startujících: 100 m – 12,09 (21), 400 m – 63,03 (16), 800 m – 2:23,46 (14), 1500 m – 5:32,06 (9), 3 km – 13:18,00 ( 8), 110 m přek. – 22,44 (9), 400 m přek. – 80,64 (9), výška – 150 (10), dálka – 514 (14), tyč – 280 (8), trojskok – 9,49 (10), koule – 10,51 (17), disk – 29,78 (20), kladivo – 17,36 (11), oštěp – 33,95 (9).

Ve 2. kole se poběží 200 m, 5 km a štafeta 4 x 400 m

Zdraví vás

Zdeněk